2001-2005 arası dönemde günümüzün önde gelen ebru sanatçılarından Hikmet Barutçugil’den ebru dersleri aldı. 2003-2004 yılları arasında Su Yücel’den Temel Resim Eğitimi aldıktan sonra, Ocak 2005’ten itibaren İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Süheyl Ünver Nakışhanesi tezhip kurslarını izleyen Büyükakıncı’nın suluboya (guaj) resim ve fotoğrafçılık alanlarında da çalışmaları vardır. 2009 yılından itibaren Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver Geleneksel Sanat Atölyesi’nin sanatsal etkinliklerine katkıda bulunmaktadır.

Erhan Büyükakıncı’nın geleneksel Türk sanatları bağlamında kültürlerarası geçişe olanak tanıyan motifleri ön plana çıkarma arzusu bulunmaktadır. Kendisi, ebru çalışmalarında farklı bir teknik açıya sahip “Akkâse ebru” ve “Yazılı ebru” alanlarında eserlerini yoğunlaştırmakta ve mistik ve evrensel anlamlar içeren motifler, floral desenler, tezhip bezemeleri ile klasik hat çalışmalarını bu bağlamda değerlendirmek istemektedir.

2007 Mart ayında profesyonel anlamda ebru alanında çalışmalarını geliştirebilmek amacıyla önce ebru dostlarıyla birlikte Katre Sanat, sonra da Ağustos 2007’de Atölye DEM’i kurdu. Geleneksel Türk ebrusu ve akkâse ebru dallarında sanatseverlere yardımcı olmaktadır. 2005 yılından beri akkâse ebru alanında birçok kişisel sergi açmasının yanı sıra ebru ve tezhip alanlarında birçok karma sergiye de katılmıştır